Poptávka půdy

Protože naše hospodaření je závislé na půdě, bez které se provozovat nedá snažíme se stále rozšiřovat výměru půdy na které pracujeme. Věříme, že se o půdu umíme starat s řádnou péči a proto nabízíme všem vlastníků nabídku na odkup jejich pozemků nebo jejich pronájem. Máme zájem o pozemky zejména v katastrech Jistebník, Klimkovice, Polanka nad Odrou, Bravantice, Poruba a okolních.

 

V případě koupě se snažíme nabízet vlastníkům vždy nejvyšší možnou cenu, kterou je schopen zemědělec zaplatit. Samozřejmě nemůžeme nabízet cenu v řádech stokorun ze metr čtvereční neboť na půdě budeme pěstovat a ne stavět, což jsou rozdílné činnosti z hlediska rentability vložených prostředků. Za vlastníky vyřídíme jak zpracování kupní smlouvy, vyřízení vkladu do katastru tak i přiznání a úhradu daně z převodu nemovitosti. Kupující má pouze povinnost si nechat ověřit podpis a správně přepočítat kupní cenu. V naprosté většině případu platíme za půdu v hotovosti při podpisu smlouvy, který umíme vyřidit i do jednoho týdne od prvního kontaktu s prodávajícím. Protože se nám v minulosti podařilo již nějakou půdu nakoupit, rádi poskytneme reference na prodávající.

U pronájmu půdy (dnes již pachtu) vždy nabízíme individální smlouvy, neboť respektujeme, že každý vlastník má jiné nároky. Výše nájmeného je na maximu tržní ceny placené v regionu. Pronajímatele mají u nás vždy pytlovanou pšenici i ječmen za zvýhodněné ceny.

Pokud jste vlastníkem půdy ve výše uvedených katastrech, budeme rádi když nás budete kontaktovat. Vždy se rádi s každým nazávazně sejdeme, představíme sebe i naší farmu a připravíme Vám nabídku.